ارايه يک روش مسيريابي مبتني بر کيفيت خدمات به کمک الگوريتم بهينه سازي ازدحام ذرات براي شبکه هاي حسگر چندرسانه اي بيسيم

ارايه يک روش مسيريابي مبتني بر کيفيت خدمات به کمک الگوريتم بهينه سازي ازدحام ذرات براي شبکه هاي حسگر چندرسانه اي بيسيم

… دانلود …

ارايه يک روش مسيريابي مبتني بر کيفيت خدمات به کمک الگوريتم بهينه سازي ازدحام ذرات براي شبکه هاي حسگر چندرسانه اي بيسيم دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارايه يک روش مسيريابي مبتني بر کيفيت خدمات به کمک الگوريتم بهينه سازي ازدحام ذرات براي شبکه هاي حسگر چندرسانه اي بيسيم کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارايه يک روش مسيريابي مبتني بر کيفيت خدمات به کمک الگوريتم بهينه سازي ازدحام ذرات براي شبکه هاي حسگر چندرسانه اي بيسيم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارايه يک روش مسيريابي مبتني بر کيفيت خدمات به کمک الگوريتم بهينه سازي ازدحام ذرات براي شبکه هاي حسگر چندرسانه اي بيسيم :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس ملي فناوري اطلاعات، کامپيوتر و مخابرات

تعداد صفحات : 14

چکیده مقاله:

ظهور شبکههای حسگر چندرسانهای بیسیم چشماندازی جدید نسبت به شبکههای حسگر بیسیم موجود، توسط ارتقا تواناییهایی موجود آن )به علت تلفیق حسگر بینایی و موتورهای محاسبات بالا( و کاربردهای موردنظر همچون سیستم حمل و نقل هوشمند1 ، شبکههای حسگر نظارت چندرسانهای 2 و غیره، گشوده است. اما با این وجود چالشهای بسیاری در این شبکههاوجود دارند که نیاز به نگرش و ایجاد رویکردی مناسب جهت رفع آنها، کاملا ضروری و مشهود است. از جملهی مهمترین این چالشها، میتوان به انتقال دادههای چندرسانهای با توجه به پارامترهای کیفیت سرویس و بحث محدودیت منابع اشاره کرد. ازاینرو مسیریابی در شبکههای حسگر چندرسانهای بیسیم، از دیرباز به عنوان یکی از مسایل مهم و حیاتی مطرح بوده و عملکرد بهینهی شبکه، بدون داشتن رویکردی مناسب در مسیریابی، غیر ممکن بودهاست. در این مقاله رویکردی نوین جهت مسیریابیدر شبکههای حسگر چندرسانهای بیسیم با استفاده از قابلیتهای هوشمندی و استفاده از الگوریتمهای فرااکتشافی به نحوی که موجب بهبود کارایی سراسری شبکه گردد معرفی میشود هدف بهینهسازی برخی از پارامترهای کیفیت خدمات نظیرمیزان مصرف انرژی و طول عمر شبکه، متوازن کردن مصرف انرژی میباشد. به هر سه مورد دست یافتیم مخصوصا برایرسیدن به هدف سوم خودمان یک معیار جدید به نام نسبت دوره بی ثباتی تعریف کردیم که نشان می دهیم در روش پیشنهادی طول دوره بی ثباتی کم است و در واقع گره ها در روش پیشنهادی مصرف انرژی متوازن دارند و تقریبا با هم می میرند.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.