مطالعه اثر بازدارنده اولئيک ايميدازولين و يون بنزوات بر خوردگي آلياژ فولاد کربني مورد استفاده در خط لوله انتقال نفت

مطالعه اثر بازدارنده اولئيک ايميدازولين و يون بنزوات بر خوردگي آلياژ فولاد کربني مورد استفاده در خط لوله انتقال نفت

… دانلود …

مطالعه اثر بازدارنده اولئيک ايميدازولين و يون بنزوات بر خوردگي آلياژ فولاد کربني مورد استفاده در خط لوله انتقال نفت دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه اثر بازدارنده اولئيک ايميدازولين و يون بنزوات بر خوردگي آلياژ فولاد کربني مورد استفاده در خط لوله انتقال نفت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مطالعه اثر بازدارنده اولئيک ايميدازولين و يون بنزوات بر خوردگي آلياژ فولاد کربني مورد استفاده در خط لوله انتقال نفت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه اثر بازدارنده اولئيک ايميدازولين و يون بنزوات بر خوردگي آلياژ فولاد کربني مورد استفاده در خط لوله انتقال نفت :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش هاي كاربردي در شيمي (پژوهش هاي شيمي كاربردي)

تعداد صفحات : 9

بازدارنده خوردگی اولئیک ایمیدازولین (OI) از واکنش دی اتیلن تری آمین با اولئیک اسید تهیه و با روش های طیف سنجی 1HNMR و FTIR شناسایی شد. قدرت بازدارندگی خوردگی OI بر روی آلیاژ فولاد کربنی مورد استفاده در خطوط انتقال نفت در محلول آب دریای اشباع شده با کربن دی اکسید به روش های قطبش پتانسیودینامیک و طیف سنجی پاگیرایی الکتروشیمیایی (EIS) مورد بررسی قرار گرفت. هم چنین تاثیر هم جذبی سدیم بنزوات (SB) و اولئیک ایمیدازولین بر روی رفتارخوردگی فولاد کربنی بررسی شد. به منظور مطالعه ریخت شناسی سطح فولاد کربنی از میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) استفاده شد. نتیجه ها بررسی ها نشان داد که OI در غلظت های پایین باعث محافظت از سطح فولاد کربنی در برابر خوردگی در محلول خورنده می شود. افزودن SB به محلول های حاوی OI موجب افزایش کارایی بازدارندگی OI شد. نتیجه های EIS نشان داد که با افزایش غلظت بازدارنده ها مقدارهای مقاومت انتقال بار (Rct) افزایش و ظرفیت الکتروشیمیایی لایه دوگانه (Cd1) کاهش می یابد. اندازه گیری های قطبش پتانسیودینامیک نشان داد که OI به تنهایی به عنوان بازدارنده آندی و در مخلوط با SB به عنوان بازدارنده نوع مخلوط عمل می کند. همچنین جذب بازدارنده OI بر روی سطح فولاد کربنی و در شرایط خورنده ذکر شده از هم دمای جذب لانگمیر پیروی می کند.

كلید واژه: خوردگی لوله های نفتی، بازدارنده، اثر هم افزایی، جذب سطحی، آب دریا

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.