تحليل پرسش هاي مرجع سنتي سازمان اسناد و کتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران

تحليل پرسش هاي مرجع سنتي سازمان اسناد و کتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران

… دانلود …

تحليل پرسش هاي مرجع سنتي سازمان اسناد و کتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحليل پرسش هاي مرجع سنتي سازمان اسناد و کتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحليل پرسش هاي مرجع سنتي سازمان اسناد و کتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحليل پرسش هاي مرجع سنتي سازمان اسناد و کتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران :

سال انتشار : 1391

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نظام ها و خدمات اطلاعاتي

تعداد صفحات : 12

هدف: پژوهش حاضر با هدف تحلیل پرسش های مطرح شده در میز مرجع سنتی کتابخانه ملی ایران از منظر نوع و موضوع و نیز ارتباط آنها با مولفه های جمعیت شناختی مراجعان انجام شده است.
روش: در این پژوهش از روش تحلیل محتوا استفاده شده و جامعه پژوهش، پرسش های مطرح شده در میز مرجع سنتی کتابخانه ملی طی مدت یک ماه (354 پرسش) است.یافته ها: در این پژوهش انواع پرسش ها و ارتباط بین آن ها با مولفه های جمعیت شناختی مراجعه کنندگان، رویکرد موضوعی پرسش های و میزان استفاده از خدمات مرجع مجازی کتابخانه ملی توسط مراجعه کنندگان مرجع سنتی مورد بررسی قرار گرفت. تجزیه و تحلیل داده های پژوهش نشان داد که بیشترین مراجعه کنندگان را زنان (65.53 درصد) تشکیل می دهند. اکثر مراجعه کنندگان دارای سطح تحصیلات کارشناسی ارشد (49.29 درصد) هستند. بیشترین و کمترین نوع سوالات به ترتیب مربوط به سوالات ارجاع آماده (42.66 درصد) و پژوهشی (6.78 درصد) است و بیشترین سوالات توسط مراجعه کنندگان در حوزه موضوعی کلیات و کمترین فلسفه و روان شناسی است.نتیجه گیری: با توجه به استقبال کم مراجعان نسبت به طرح سوالات پژوهشی با میز مرجع نیاز است کتابخانه ملی جهت ترغیب و تشویق ایشان به استفاده از خدمات مرجع (سنتی و مجازی) اطلاع رسانی بیشتری از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی، ارائه بروشورهای چاپی و الکترونیکی صورت دهد.

كلید واژه: پرسش مرجع، تحلیل محتوا، سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، مرجع سنتی

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.