مقاله تجزيه و تحليل ادبي خطبه حضرت زينب (س) در كوفه

 مقاله تجزيه و تحليل ادبي  خطبه حضرت زينب (س) در كوفه

… دانلود …

مقاله تجزيه و تحليل ادبي خطبه حضرت زينب (س) در كوفه دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تجزيه و تحليل ادبي خطبه حضرت زينب (س) در كوفه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تجزيه و تحليل ادبي خطبه حضرت زينب (س) در كوفه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تجزيه و تحليل ادبي خطبه حضرت زينب (س) در كوفه :

مقاله تجزیه و تحلیل ادبی خطبه حضرت زینب (س) در كوفه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در سفینه از صفحه 105 تا 126 منتشر شده است.
نام: تجزیه و تحلیل ادبی خطبه حضرت زینب (س) در كوفه
این مقاله دارای 22 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله خطبه
مقاله زینب (س)
مقاله كوفه
مقاله بیان
مقاله قرآن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حسینی اجدادنیاكی سیداسماعیل

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
خطبه حضرت زینب (س) در اجتماع مردم كوفه با حمد و ستایش خدا و معرفی خود به عنوان دختر پیامبر (ص) شروع می شود و با توبیخ و سرزنش مردم كوفه ادامه و با همین مضمون خاتمه می یابد. از این رو، سیاق كلی خطبه توبیخ كوفیان است.
حضرت زینب (س) گریه ظاهری مردم را زیر سوال می برند و آنان را بسان احمقی فرض می كنند كه رشته های ایمانی خود را بعد از تابیدن محكم، پاره پاره كردند و همه اعمال نیك خود را در نزد خدا ضایع كرده و از این رو، مستحق خشم خدا و جاودانگی در عذاب شده است.
در جای جای این خطبه زیبا، استفاده از ایجاز، مجاز، اقتباسات قرآنی و دیگر شیوه های بیانی، به خصوص استعاره تمثیلیه، بسیار چشمگیر بوده و به زیبایی خطبه افزوده، به گونه ای كه با استفاده از مثلهای قرآنی و شیوه های بیانی زیبا، اعمال زشت كوفیان به وضوح در نظرشان به تصویر كشیده شده است.
فصاحت و بلاغت، ویژگی بارز این خطبه است و مخاطبان آن تحت تاثیر بیان شیوای حضرت زینب (س) واقع شدند و ایشان با سلاح سحرآمیز بیان، به افشاگری و رسوایی دولت اموی پرداختند.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.