اثر نوع تري بر دقت انتقال موقعيت ايمپلنت در قالب گيري با تري بسته پلي وينيل سايلوکسان

اثر نوع تري بر دقت انتقال موقعيت ايمپلنت در قالب گيري با تري بسته پلي وينيل سايلوکسان

… دانلود …

اثر نوع تري بر دقت انتقال موقعيت ايمپلنت در قالب گيري با تري بسته پلي وينيل سايلوکسان دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثر نوع تري بر دقت انتقال موقعيت ايمپلنت در قالب گيري با تري بسته پلي وينيل سايلوکسان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي اثر نوع تري بر دقت انتقال موقعيت ايمپلنت در قالب گيري با تري بسته پلي وينيل سايلوکسان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن اثر نوع تري بر دقت انتقال موقعيت ايمپلنت در قالب گيري با تري بسته پلي وينيل سايلوکسان :

سال انتشار : 1387

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي (JOURNAL OF DENTAL SCHOOL SHAHID BEHESHTI UNIVERSITY OF MEDICAL SCIENCE)

تعداد صفحات : 9

سابقه و هدف: در پروتزهای متکی بر ایمپلنت موفقیت دراز مدت درمان به تطابق passive پروتز وابسته است. هدف از این مطالعه، مقایسه دقت انتقال ایمپلنت های دندانی با تکنیک قالب گیری به روش تری بسته با استفاده از تری پیش ساخته فلزی و پلاستیکی و تری اختصاصی به وسیله ماده قالب گیری پلی وینیل سایلوکسان بود.مواد و روشها: در این مطالعه تجربی آزمایشگاهی، یک مدل استیل زنگ نزن که 4 ایمپلنت با قطر 4 میلی متر در سوراخ های تعبیه شده در آن ثابت شده بود تهیه گردید. مجموعا 30 مدل گچی، 10 عدد برای هر 3 گروه، تعداد ده تری پیش ساخته فلزی و ده تری پیش ساخته پلاستیکی یکبار مصرف و نیز ده تری اختصاصی با رزین سخت شونده با نور تهیه گردید. قالب گیری به وسیله پلی وینیل سایلوکسان انجام شد. برای قالب گیری با تری های پیش ساخته از قوام های پوتی و light body، به طور همزمان و برای تری های اختصاصی از قوام medium body مونافاز، استفاده گردید. پس از قالب گیری و تهیه کست های حاصل، اباتمنت ها به وسیله ball top screw مربوطه روی آنالوگ ها بسته شدند. با استفاده از دستگاه Coordinate Measuring Machine فواصل مرکز ball top ها از ball top سوم که حکم نقطه مرجع داخلی را داشت، در سه بعد اندازه گیری شد. برای قضاوت آماری از آزمون های Kolmogorov- smirnov و آنالیز واریانس یک طرفه استفاده شد.یافته ها: بر این اساس در هر ball top بین گروهها اختلاف معنادار آماری مشاهده شد (P<0.05). تری پلاستیکی نسبت به 2 تری در گوی های دو و چهار به طور معناداری Distortion بالاتری را نشان داد (P<0.05) اما بین دو نوع تری فلزی و اختصاصی اختلاف معناداری نبود.نتیجه گیری: تری های فلزی به همراه پوتی و واش پلی وینیل سایلوکسان، در روش تری بسته، دقتی مشابه با تری اختصاصی ایجاد می کردند. دقت تری پیش ساخته پلاستیکی به طور معنی داری از تری اختصاصی و پیش ساخته فلزی کمتر بود.

كلید واژه: تکنیک قالب گیری، ایمپلنت، پلی وینیل سایلوکسان

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.