انگيزه هاي استفاده از موتورسيکلت در موتورسواران داراي رفتارهاي پرخطر (يک پژوهش کيفي)

انگيزه هاي استفاده از موتورسيکلت در موتورسواران داراي رفتارهاي پرخطر (يک پژوهش کيفي)

… دانلود …

انگيزه هاي استفاده از موتورسيکلت در موتورسواران داراي رفتارهاي پرخطر (يک پژوهش کيفي) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد انگيزه هاي استفاده از موتورسيکلت در موتورسواران داراي رفتارهاي پرخطر (يک پژوهش کيفي) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي انگيزه هاي استفاده از موتورسيکلت در موتورسواران داراي رفتارهاي پرخطر (يک پژوهش کيفي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن انگيزه هاي استفاده از موتورسيکلت در موتورسواران داراي رفتارهاي پرخطر (يک پژوهش کيفي) :

سال انتشار : 1387

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) (journal of kermanshah university of medical sciences)

تعداد صفحات : 17

مقدمه: موتورسواری از عوامل مهم آسیب است و موتورسواران از گروه های آسیب پذیر حوادث جاده ای محسوب می شوند. رفتار موتورسواران از عوامل بسیار تعیین کننده در بروز تصادف و آسیب می باشد، ولی در خصوص ویژگی های روانی اجتماعی موتورسواران که منجر به چنین رفتارهایی می شود، اطلاعات چندانی در دست نیست. این مطالعه به منظور درک انگیزه استفاده از موتورسیکلت در موتورسوارانی که رفتارهای پرخطر را اتخاذ می کنند، انجام شده است.مواد و روش ها: این پژوهش یک تحقیق کیفی است که در آن از نمونه گیری مبتنی برهدف با حداکثر تنوع استفاده شد. تولید داده ها به صورت تلفیقی در زمان ها و مکان های مختلف شهر تهران از جمله بیمارستان، منزل، کلانتری و خیابان صورت گرفت. داده ها از طریق مشاهده میدانی و ثبت رفتار 34 موتورسوار در حین رانندگی، گزارش های و اطلاعات پرونده های موجود در کلانتری و مصاحبه عمیق با 22 موتورسوار، ترک سوار و پلیس به دست آمد. مصاحبه ها به صورت نیمه ساختاری و بدون ساختار بود و در فاصله زمانی فروردین الی دی ماه 1386 تا رسیدن به اشباع داده ها ادامه یافت. همه مصاحبه ها ضبط و کلمه به کلمه تایپ شد و به روش تحلیل محتوایی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.یافته ها: از مجموع مضمون های استخراج شده، 4 مضمون اصلی برای توصیف انگیزه های موتورسواری انتزاع شد، که مضمون ها شامل: استفاده از وسیله ای سریع و آسان در ترافیک، ضرورت شغلی، تامین نیازهای هیجانی، سهولت در انجام خلاف و فرار از قانون بود.نتیجه گیری: یافته های این مطالعه نشان داد انگیزه استفاده از موتورسیکلت در موتورسواران متفاوت است. بر این اساس به نظر می رسد نحوه کنترل و پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز موتورسواران نیز برحسب این انگیزه ها متفاوت باشد.

كلید واژه: موتورسواران، انگیزه موتورسواری، رفتارهای پرخطر، پژوهش کیفی

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.