بررسي ميزان تاثير برنامه خود ‌مراقبتي طراحي شده بر وضعيت فعاليت هاي روزمره زندگي در بيماران سكته مغزي همي‌ پلژيك

بررسي ميزان تاثير برنامه خود ‌مراقبتي طراحي شده بر وضعيت فعاليت هاي روزمره زندگي در بيماران سكته مغزي همي‌ پلژيك

… دانلود …

بررسي ميزان تاثير برنامه خود ‌مراقبتي طراحي شده بر وضعيت فعاليت هاي روزمره زندگي در بيماران سكته مغزي همي‌ پلژيك دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي ميزان تاثير برنامه خود ‌مراقبتي طراحي شده بر وضعيت فعاليت هاي روزمره زندگي در بيماران سكته مغزي همي‌ پلژيك کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي ميزان تاثير برنامه خود ‌مراقبتي طراحي شده بر وضعيت فعاليت هاي روزمره زندگي در بيماران سكته مغزي همي‌ پلژيك،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي ميزان تاثير برنامه خود ‌مراقبتي طراحي شده بر وضعيت فعاليت هاي روزمره زندگي در بيماران سكته مغزي همي‌ پلژيك :

سال انتشار : 1385

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : دانشور

تعداد صفحات : 9

مقدمه: همی‌ پلژی، قابل توجه ترین عارضه اكثر سكته های مغزی است كه بیمار را با درجاتی از ناتوانی در انجام فعالیت های روزمره زندگی مواجه و آنها را با مشكلی به نام «وابستگی در منزل و جامعه» رو به ‌رو می کند. به نظر می رسد برای كاهش این وابستگی به دیگران و حفظ استقلال، در بین پرسنل بهداشتی درمانی، پرستار شایسته‌ ترین فرد باشد.نوع پژوهش: این پژوهش، مطالعه ‌ای نیمه تجربی است كه با هدف تعیین میزان تاثیر برنامه خود مراقبتی طراحی شده بر فعالیت های روزمره زندگی در بیماران سكته مغزی همی پلژیكِ بستری در بیمارستان منتخب دانشگاه علوم پزشكی ارومیه انجام شده است. برای گردآوری داده ‌ها از پرسشنامه و چك لیست استفاده شده است.نمونه پژوهش و روش نمونه ‌گیری: تعداد نمونه های این پژوهش 60 نفر بود كه بر اساس ویژگی های مورد نظر انتخاب و در دو گروه مورد مطالعه قرار گرفتند.نتایج: یافته ها نشان دادند كه اختلاف میانگین نمرات فعالیت های روزمره زندگی در مرحله پیش‌ آزمون معنادار نیست (P=0.51). اما پس از مداخله در منزل و در مرحله پس آزمون، تفاوت معناداری در میانگین نمرات فعالیت های روزمره زندگی بین دو گروه مشاهده شد (P<001). همچنین یافته ها نشان داد كه سطح فعالیت های روزمره زندگی، ‌بعد از مداخله در گروه آزمون 32 درصد نسبت به گروه كنترل ارتقای بیشتر داشته است. در مجموع یافته ها نشان داد كه بین متغیرهای سن، جنس، ضعف عضلانی، اختلال حركتی و میانگین نمرات اكتسابی فعالیت های روزمره زندگی در واحدهای مورد پژوهش، اختلاف معناداری وجود دارد.بحث و نتیجه گیری: با توجه به نتایج پژوهش، ارزش خدمات پرستاری در جامعه مورد تاکید قرارگرفت و بر گسترش خدمات پرستاری در جامعه یا به عبارت بهتر «پرستاری جامعه ‌نگر» تاکید شد.

كلید واژه: فعالیت های روزمره زندگی، خودمراقبتی، سكته‌ مغزی، همی پلژی

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.