بررسي بروز سرطان ثانويه پس از درمان بيماران مبتلا به لنفوم هوچكين در بيمارستان حضرت علي ‌اصغر (ع)

بررسي بروز سرطان ثانويه پس از درمان بيماران مبتلا به لنفوم هوچكين در بيمارستان حضرت علي ‌اصغر (ع)

… دانلود …

بررسي بروز سرطان ثانويه پس از درمان بيماران مبتلا به لنفوم هوچكين در بيمارستان حضرت علي ‌اصغر (ع) دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي بروز سرطان ثانويه پس از درمان بيماران مبتلا به لنفوم هوچكين در بيمارستان حضرت علي ‌اصغر (ع) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي بروز سرطان ثانويه پس از درمان بيماران مبتلا به لنفوم هوچكين در بيمارستان حضرت علي ‌اصغر (ع)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي بروز سرطان ثانويه پس از درمان بيماران مبتلا به لنفوم هوچكين در بيمارستان حضرت علي ‌اصغر (ع) :

سال انتشار : 1380

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم پزشكي رازي (مجله دانشگاه علوم پزشكي ايران)

تعداد صفحات : 7

بیماری هوچكین یكی از سرطانهای شایع دوران كودكی است كه در صورت تشخیص و معالجه موثر قابل درمان است. بطور شگفت‌آوری ظرف 30 سال گذشته طول عمر مبتلایان به این بیماری بدلیل پیشرفت روشهای درمانی اقزایش یافته است. یكی از موانع مهم در بهبود این بیماران بروز سرطان ثانویه است كه چندین سال پیش از درمان بیماران مبتلا به هوچكین ظاهر می‌شود. علت ایجاد سرطان ثانویه را مربوط به روش درمانی بكار رفته (شیمی درمانی، رادیوتراپی و یا هر دو)، سن شروع درمان، جنس بیماران و طبیعت ذاتی نقص ایمنی حاصل از بیماری می‌دانند. سرطانهای ثانویه ایجاد شده در 3/2 موارد شامل تومورهای توپر( Solid ) و در 3/1 موارد شامل سرطان خون و غدد لنفاوی است. بیمارانی كه تحت درمان رادیوتراپی قرار گرفته‌اند غالباً مبتلا به تومورهای توپر و بیمارانی كه شیمی ‌درمانی دریافت داشته‌اند بیشتر دچار سرطان خون می‌شوند. بهمین جهت در مورد درمان كودكان مبتلا توصیه می‌شود تا حد امكان از رادیوتراپی در درمان بیماری هوچكین استفاده نشود و با استفاده از شیمی درمانی، دوره‌های درمان حتی‌الامكان كوتاه شود و كلیه بیمارانی كه تحت درمان بیماری هوچكین بوده‌اند نیز از نظر بروز سرطان ثانویه پیگیری شوند.
در بررسی كه بر روی 228 مورد بیمار مبتلا به هوچكین در بیمارستان حضرت علی‌اصغر(ع) بعمل آمد چهار مورد سرطان ثانویه بروز نمود كه سه مورد آن تومور توپر و یك مورد نیز سرطان خون ( AML ) بود. سه بیماری كه مبتلا به تومور توپر شدند تحت درمان اولیه رادیوتراپی قرار گرفته بودند و بترتیب 8 سال، 17 سال و 19 سال پس از درمان به تومور توپر مبتلا شدند. از این سه مورد یك مورد تومور مغزی بود كه منجر به مرگ بیمار شد و دو مورد نیز شامل سرطان تیروئید بودند كه با تیروئیدكتومی بهبود یافتند و در حال حاضر در سلامت بسر می‌برند. یك مورد نیز 6 سال پس از دوره‌های متعدد شیمی درمانی ـ بدلیل عودهای مكرر ـ مبتلا به سرطان خون شد كه در نهایت منجر به فوت بیمار گردید. در این مركز بدلیل كاربرد محدود رادیوتراپی شیوع سرطان ثانویه نسبت به مراكز دیگر كمتر مشاهده شد.

كلید واژه: لنفوم هوچكین، سرطان ثانویه، رادیوتراپی، شیمی‌درمانی

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.