مقاله حساسيت و ويژگي مانومتري آنوركتال در تشخيص افتراقي يبوست مزمن در كودكان

 مقاله حساسيت و ويژگي مانومتري آنوركتال در تشخيص افتراقي يبوست مزمن در كودكان

… دانلود …

مقاله حساسيت و ويژگي مانومتري آنوركتال در تشخيص افتراقي يبوست مزمن در كودكان دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله حساسيت و ويژگي مانومتري آنوركتال در تشخيص افتراقي يبوست مزمن در كودكان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله حساسيت و ويژگي مانومتري آنوركتال در تشخيص افتراقي يبوست مزمن در كودكان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله حساسيت و ويژگي مانومتري آنوركتال در تشخيص افتراقي يبوست مزمن در كودكان :

مقاله حساسيت و ويژگي مانومتري آنوركتال در تشخيص افتراقي يبوست مزمن در كودكان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در خرداد و تیر 1389 در مجله علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بابل از صفحه 47 تا 52 منتشر شده است.
نام: حساسیت و ویژگی مانومتری آنوركتال در تشخیص افتراقی یبوست مزمن در كودكان
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله كودكان
مقاله یبوست
مقاله هیرشپرونگ

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فرهمند فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: نجفی زاده مهری
جناب آقای / سرکار خانم: خاتمی غلامرضا
جناب آقای / سرکار خانم: فلاحی غلامحسین
جناب آقای / سرکار خانم: خداداد احمد
جناب آقای / سرکار خانم: محجوب فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: معتمد فرزانه
جناب آقای / سرکار خانم: یوردخانی فاطمه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: یبوست یكی از مسایل شایع طب كودكان است كه موجب ارجاع آنان به متخصصین گوارش می شود. در بسیاری از موارد هیچ اختلال ساختمانی، آندوكرین یا اختلالات زمینه ای وجود ندارد كه یبوست فانكشنال یا ایدیوپاتیك نامیده می شود. هدف از این مطالعه بررسی نقش مانومتری آنوركتال (نوار ركتوم) در تشخیص افتراقی یبوست مزمن فانكشنال از بیماری هیرشپرونگ در كودكان است.
مواد و روشها: این مطالعه مقطعی طی یكسال بر روی 69 كودك 6 ماه تا 13 ساله مراجعه كننده به مركز طبی كودكان با سابقه یبوست مزمن كه به درمان طبی مناسب جواب نداده بودند، انجام شد. برای همه كودكان باریم انما بدون آمادگی قبلی انجام شد و تغییرات قطر ركتوم، تاخیر در تخلیه كولون بعد از 24 ساعت و وجود Treansition zone ثبت گردید. در مواردی كه رفلكس مهاری ركتوآنال منفی بود و احتمال هیروشپرنگ مطرح بود تحت بیوپسی ركتوم قرار گرفتند و نتایج مورد بررسی قرار گرفت.
یافته ها: از 69 كودك 6 ماهه تا 13 ساله با میانگین سنی 531±14 ماه، 37 نفر مذكر (5362%) و 32 نفر مونث (4638%) بودند. در 54 بیمار (7826%) رفلكس مهاری ركتوآنال (Rectoanal inhibitory Reflex) (RAIR)وجود داشت و در 15 نفر (2173%) این رفلكس برقرار نشد كه در 13 نفر آنها بیماری هیرشپرونگ براساس فقدان سلول گانگلیونی و دیسپلازی روده ای به اثبات رسید. در 2 نفر باقیمانده كه سلول عصبی در بیوپسی ركتوم وجود داشت مجدد تحت مانومتری قرار گرفتند كه رفلكس مهاری آنوركتال برقرار شد. لذا حساسیت و ویژه گی مانومتری آنوركتال بترتیب 100% و 96% و ارزش اخباری مثبت و منفی بترتیب 88% و 100% در تشخیص افتراقی یبوست مزمن فانكشنال از بیماری هیرشپرونگ به اثبات رسیده است.
نتیجه گیری: نتایج مطالعه نشان داد كه مانومتری آنوركتال یك روش مناسب با حداقل خطا در تشخیص افتراقی یبوست مزمن فانكشنال از بیماری هیرشپرونگ در كودكان است. بنابراین بهتر است كلیه كودكان با یبوست مزمن مقاوم به درمان و شك به هیرشپرونگ قبل از انجام بیوپسی ركتوم تحت مانومتری آنوركتال قرار گیرند.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.