مقاله مقايسه دراز مدت اثرات متي مازول با يد راديواکتيو درماني در درمان پرکاري تيروئيد

 مقاله مقايسه دراز مدت اثرات متي مازول با يد راديواکتيو درماني در درمان پرکاري تيروئيد

… دانلود …

مقاله مقايسه دراز مدت اثرات متي مازول با يد راديواکتيو درماني در درمان پرکاري تيروئيد دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايسه دراز مدت اثرات متي مازول با يد راديواکتيو درماني در درمان پرکاري تيروئيد کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايسه دراز مدت اثرات متي مازول با يد راديواکتيو درماني در درمان پرکاري تيروئيد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايسه دراز مدت اثرات متي مازول با يد راديواکتيو درماني در درمان پرکاري تيروئيد :

مقاله مقايسه دراز مدت اثرات متي مازول با يد راديواکتيو درماني در درمان پرکاري تيروئيد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در دی 1389 در مجله غدد درون ریز و متابولیسم ایران از صفحه 466 تا 475 منتشر شده است.
نام: مقایسه دراز مدت اثرات متی مازول با ید رادیواکتیو درمانی در درمان پرکاری تیروئید
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله متی مازول
مقاله ید رادیواکتیو
مقاله پرکاری تیروئید
مقاله عود پرکاری تیروئید
مقاله عوارض دارویی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: یوسفی سیدوحید
جناب آقای / سرکار خانم: بحرینیان سیدعبدالمجید
جناب آقای / سرکار خانم: شیخ الاسلام فرهاد
جناب آقای / سرکار خانم: توحیدی مریم
جناب آقای / سرکار خانم: محرابی یداله
جناب آقای / سرکار خانم: عزیزی فریدون

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: درمان انتخابی در موارد عود بیماری گریوز ید رادیواکتیو است، که از جمله عارضه های مهم آن هیپوتیروئیدی و مصرف لوتیروکسین تا آخر عمر می باشد.
مواد و روش ها: این بررسی به صورت کارآزمایی بالینی نیمه تصادفی با دوره پیگیری کمینه 15 سال انجام شد. در این پژوهش 132 بیمار مبتلا به عود گریوز به دو گروه تقسیم شدند، 59 نفر در گروه متی مازول، 73 نفر در گروه ید رادیواکتیو و از نظر متغیرهای متعددی مانند آزمون های روان شناختی، کیفیت زندگی، تراکم استخوان، اکوکاردیوگرافی و آزمون های آزمایشگاهی از جمله آزمون های عملکرد تیروئید، الگوی لیپید، قند خون ناشتا،OGTT و HOMA-IR مورد مقایسه قرار گرفتند.
یافته ها: قند خون ناشتا در کل و در گروه زنان با مصرف ید رادیواکتیو از گروه متی مازول بالاتر بود. هم چنین مقاومت به انسولین بر اساسHOMA-IR در زنان گروه ید رادیواکتیو از متی مازول بیشتر بود. میانگین سرمی TSH غیر طبیعی (بیشتر از 5 و کمتر از 03) در طول 12 سال پی گیری در گروه ید رادیواکتیو از متی مازول بالاتر بود و میانگین غلظت کلسترول، تری گلیسرید و کلسترولLDL- در گروه ید رادیواکتیو از گروه متی مازول بیشتر بود. در یافته های اکوکاردیوگرافی نکته مهم این بود که شواهدی به نفع اختلال عملکرد دیاستولی در بیماران گروه ید رادیواکتیو نسبت به متی مازول وجود داشت.
نتیجه گیری: عوارض کمتر، تحمل بهتر، آزمون های روان شناختی و عملکرد قلبی بهتر، متی مازول را به عنوان انتخاب درمانی دیگر در مبتلایان به گریوز که دچار عود شده اند، قرار می دهد
.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.