اندازه گيري غلظت ليتيم در آب هاي ساحلي خليج چابهار در سطوح مختلف با استفاده از تورين به عنوان معرف طيف نگاري فرابنفش

اندازه گيري غلظت ليتيم در آب هاي ساحلي خليج چابهار در سطوح مختلف با استفاده از تورين به عنوان معرف طيف نگاري فرابنفش

… دانلود …

اندازه گيري غلظت ليتيم در آب هاي ساحلي خليج چابهار در سطوح مختلف با استفاده از تورين به عنوان معرف طيف نگاري فرابنفش دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اندازه گيري غلظت ليتيم در آب هاي ساحلي خليج چابهار در سطوح مختلف با استفاده از تورين به عنوان معرف طيف نگاري فرابنفش کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي اندازه گيري غلظت ليتيم در آب هاي ساحلي خليج چابهار در سطوح مختلف با استفاده از تورين به عنوان معرف طيف نگاري فرابنفش،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن اندازه گيري غلظت ليتيم در آب هاي ساحلي خليج چابهار در سطوح مختلف با استفاده از تورين به عنوان معرف طيف نگاري فرابنفش :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : نخستين همايش بين المللي جامع محيط زيست

تعداد صفحات : 6

چکیده مقاله:

لیتیم در زندگی انسان ها نقش مهمی را ایفا کرده و مهمترین کاربرد آن در باتری های لیتیمی است. دیگر استفاده های لیتیم در پزشکی در تولید داروهای ضد افسردگی و تجهیزات تهویه ی هوا می باشد. لیتیم تنها فلز قلیایی است که با برخی از رنگ های آزو مانند تورین واکنش می دهد. این واکنشگر با استفاده از روش اسپکتروفتومتری، در یک محیط قلیایی آب و استون تولید رنگ کرده و به طور مستقیم برای اندازه گیری لیتیم در آب دریا به کار می رود .در این مطالعه با استفاده از یک روش موثر و انتخابگرطیف سنجی فرابنفش، مقدار لیتیم در سطوح مختلف آب های ساحلی خلیج چابهار اندازه گیری شد . عوامل موثر بر واکنش و تشکیل کمپلکس لیتیم-تورین، مانند زمان واکنش ، غلظت تورین، پتاسیم هیدروکسید و استون بهینه سازی شد و تحت شرایط بهینه، حد تشخیص، محدوده ی خطی و انحراف استاندارد(7=n) روش به ترتیب mg. L-1 039/0، mg.L-1 8/1-15/0 و 11/9 % و میانگین غلظت لیتیم در آب خلیج چابهار mg.L-115/0 به دست آمد.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.