مقاله ارزيابي ريسک هاي زيست محيطي واحد 04 (نفت سفيد/نفت گاز)شرکت پالايش نفت بندر عباس با استفاده از روش HAZOP

 مقاله ارزيابي ريسک هاي زيست محيطي واحد 04 (نفت سفيد/نفت گاز)شرکت پالايش نفت بندر عباس با استفاده از روش HAZOP

… دانلود …

مقاله ارزيابي ريسک هاي زيست محيطي واحد 04 (نفت سفيد/نفت گاز)شرکت پالايش نفت بندر عباس با استفاده از روش HAZOP دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي ريسک هاي زيست محيطي واحد 04 (نفت سفيد/نفت گاز)شرکت پالايش نفت بندر عباس با استفاده از روش HAZOP کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي ريسک هاي زيست محيطي واحد 04 (نفت سفيد/نفت گاز)شرکت پالايش نفت بندر عباس با استفاده از روش HAZOP،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي ريسک هاي زيست محيطي واحد 04 (نفت سفيد/نفت گاز)شرکت پالايش نفت بندر عباس با استفاده از روش HAZOP :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: سومین همایش ملی سلامت، محیط زیست و توسعه پایدار
تعداد صفحات: 10
نویسنده(ها):
مژده کرائی –
ایرج محمدفام – عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان
ماریا محمدی زاده – عضو هیات علمی دانشگاه آزاد بندرعباس

چکیده:
نقطه شروع به منظور برنامه‌ریزی جامع برای یک واحد فرایندی، تشخیص مخاطرات آن است. شناسایی مخاطرات زیست محیطی قبل از وقوع حوادث می تواند آسیب کمتری به محیط پیرامون ما وارد کند. بدین منظور از میان روش‌های موجود، HAZOPبه عنوان یک تکنیک علاوه بر تشخیص مخاطرات، قادر به تشخیص مسائل عملیاتی که در بازدهی فرآیند نقش دارند نیز می‌باشد. طبق تکنیک HAZOP ابتدا تیم تخصصی مورد نیاز پس از مشورت با مسئولین و کارشناسان محترم پالایشگاه تشکیل گردید. و سپس واحد مورد مطالعه به 10 گره عملیاتی (Node) تقسیم شد. سپس جلسات مشترک با حضور کارشناسان از تخصص‌های مورد نیاز برگزار گردید و مخاطرات زیست محیطی شناسایی گردید .در 236 حالت عملیاتی که مورد بررسی قرار گرفت 117 جنبه زیست محیطی شناسایی گردید که 26 مورد آن در ناحیه غیرقابل قبول قرار گرفت.پس از اجرای پیشنهادات 19 مورد آن اصلاح و 7 مورد باقی ماند. از میان جنبه های زیست محیطی شناسایی شده 222 درصد غیرقابل قبول بوده اند که پس از اجرای پیشنهادات به 59 درصد کاهش پیدا کرد. بررسی واحد نفت سفید/گازوئیل نشان داد مهم ترین آلودگی مربوط به آلودگی هوا از طریق غیر استاندارد شدن محصولات (سوخت مصرفی) و آلودگی آبهای زیرزمینی از طریق نشت مواد نفتی در خاک و شکستگی مسیرهای انتقال مواد نفتی زیرزمینی می باشد.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.