مقاله تغييرات ميزان پيکروکروسين کروسين و سافرانال گياه زعفران (Crocus sativus L.) تحت تاثير انواع کمپوست و کودهاي زيستي

 مقاله تغييرات ميزان پيکروکروسين کروسين و سافرانال گياه زعفران (Crocus sativus L.) تحت تاثير انواع کمپوست و کودهاي زيستي

… دانلود …

مقاله تغييرات ميزان پيکروکروسين کروسين و سافرانال گياه زعفران (Crocus sativus L.) تحت تاثير انواع کمپوست و کودهاي زيستي دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تغييرات ميزان پيکروکروسين کروسين و سافرانال گياه زعفران (Crocus sativus L.) تحت تاثير انواع کمپوست و کودهاي زيستي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تغييرات ميزان پيکروکروسين کروسين و سافرانال گياه زعفران (Crocus sativus L.) تحت تاثير انواع کمپوست و کودهاي زيستي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تغييرات ميزان پيکروکروسين کروسين و سافرانال گياه زعفران (Crocus sativus L.) تحت تاثير انواع کمپوست و کودهاي زيستي :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: دومین همایش ملی آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی زعفران
تعداد صفحات: 6
نویسنده(ها):
ونوس اسماعیلی – دانش آموخته کارشناسی ارشد
پژمان مرادی – استادیار
خلیل انصاری – استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

چکیده:
به منظور بررسی تاثیر کود های کمپوست و زیستی بر مقدار ماده موثره کروسین، پیکروکروسین و سافرانال گیاه زعفران، آزمایشی به صورت فاکتوریل بر پایه طرح بلوک های کامل تصادفی در گلخانه تحقیقاتی شهرداری منطقه یک تهران واقع در منطقه ازگل انجام شد. فاکتور اول شامل شاهد، زباله شهری و ورمی کمپوست و فاکتور دوم شامل کود های زیستی نیتروکسین، بارور-2، نیتروکسین+بارور-2 و شاهد بود. این آزمایش در طی سه مراحل دوم، سوم و چهارم از گلدهی زعفران انجام شد. اندازه گیری مواد موثره نیز با استفاده از روش گاز کروماتوگرافی GC انجام شد. نتایج این تحقیق نشان داد که تفاوت معنی داری بین کودهای کمپوست در مقادیر مواد موثره در هر سه مرحله گلدهی وجود داشت. همچنین تلفیق کردن کود زیستی نیتروکسین و بارور-2 تاثیر بیشتری نسبت به کاربرد هر یک از آن ها به تنهایی داشت (P<0.05). میانگین های مربوط به تاثیر متقابل کود های زیستی و کمپوست نیز نشان داد که بیشترین مقادیر هریک از مواد موثره کروسین، پیکروکروسین و سافرانال در زعفران های تیمار شده با تلفیق ورمی کمپوست و کود زیستی نیتروکسین و بارور-2 وجود داشته است (P<0.05). نتایج این تحقیق به استفاده بیشتر از کود های زیستی و ورمی کمپوست و همچنین تلفیق آنها در جهت حصول عملکرد بیشتر گیاه زعفران تاکید می کند.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.