مقاله بررسي اثر خصوصيات ژئومرفولوژيکي بر ميزان فرسايش به منظور مديريت حوزه آبخيز مطالعه موردي:حوزه آبخيز ونيت عليا

 مقاله بررسي اثر خصوصيات ژئومرفولوژيکي بر ميزان فرسايش به منظور مديريت حوزه آبخيز مطالعه موردي:حوزه آبخيز ونيت عليا

… دانلود …

مقاله بررسي اثر خصوصيات ژئومرفولوژيکي بر ميزان فرسايش به منظور مديريت حوزه آبخيز مطالعه موردي:حوزه آبخيز ونيت عليا دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي اثر خصوصيات ژئومرفولوژيکي بر ميزان فرسايش به منظور مديريت حوزه آبخيز مطالعه موردي:حوزه آبخيز ونيت عليا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي اثر خصوصيات ژئومرفولوژيکي بر ميزان فرسايش به منظور مديريت حوزه آبخيز مطالعه موردي:حوزه آبخيز ونيت عليا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي اثر خصوصيات ژئومرفولوژيکي بر ميزان فرسايش به منظور مديريت حوزه آبخيز مطالعه موردي:حوزه آبخيز ونيت عليا :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش ملی الکترونیکی کشاورزی و منابع طبیعی پایدار
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
نگار درویشی – دانشجوی کارشناسی ارشد،آبخیزداری،دانشگاه تهران
صیدنبی یوسفی – کارشناس آبخیزداری،رئیس اداره اجرا،اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری،استان ایلام

چکیده:
در این مطالعه بررسی اثر خصوصیات ژنومرفولوژیکی حوزه آبخیز و نیت علیا بر میزان فرسایش بمنظور مدیریت بهتر و کارامدتر حوزه آبخیز صورت گرفت. در این راستا پس از جمع آوری اطلاعات و بررسی واحدهای ژنومرفولوژیکی(کوهستان، دشت سر وپلایا) منطقه مطالعات نوع هوازدگی سازندها صورت گرفت و نقشه حساسیت به فرسایش نیز تهیه گردید.سازندهای حوزه مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفت و مساحت هر سازنده در هر واحد ژنومرفولوژیکی مشخص شد.سپس با بررسی واحدها،تیپ ها ورخساره های ژنو مورفولوژیکی و سعت این واحدها در حوزه تعیین گردید. به این ترتیب که واحد کوهستان 94/19درصد از مساحت حوزه و واحد دشت سر 5/81درصد از مساحت حوزه را تشکیل می دهند. در نهایت با تهیه نقشه نقشه های زمین شناسی و ژنومرفولوژی حوزه، راهکارهای عملی در زمینه کنترل رسوبات ،پایداری شیب ها و سایر اقدامات مدیریتی پیشنهد گردید.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.