مقاله مقايسه ي سيستم هاي تصفيه ي فاضلاب و انتخاب گزينه ي ارجح با استفاده از روشSAW و CP مطالعه موردي : شهر تنکابن

 مقاله مقايسه ي سيستم هاي تصفيه ي فاضلاب و انتخاب گزينه ي ارجح با استفاده از روشSAW و CP مطالعه موردي : شهر تنکابن

… دانلود …

مقاله مقايسه ي سيستم هاي تصفيه ي فاضلاب و انتخاب گزينه ي ارجح با استفاده از روشSAW و CP مطالعه موردي : شهر تنکابن دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايسه ي سيستم هاي تصفيه ي فاضلاب و انتخاب گزينه ي ارجح با استفاده از روشSAW و CP مطالعه موردي : شهر تنکابن کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايسه ي سيستم هاي تصفيه ي فاضلاب و انتخاب گزينه ي ارجح با استفاده از روشSAW و CP مطالعه موردي : شهر تنکابن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايسه ي سيستم هاي تصفيه ي فاضلاب و انتخاب گزينه ي ارجح با استفاده از روشSAW و CP مطالعه موردي : شهر تنکابن :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: اولین کنفرانس ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
حسن تلیکانی – دانشجوی کارشناسی ارشد آلودگی های محیط زیست. دانشگاه آزاد تنکابن-تنکاب
جمشید منصوری – دکترای اکولوژی، عضو هیئت علمی، تنکابن
شقایق اقدسی – دانشجوی کارشناسی ارشد آلودگی های محیط زیست. دانشگاه آزاد تنکابن-آمل

چکیده:
جمع آوری، تصفیه و استفاده مجدد از پساب فاضلاب با توجه به خطرات زیست محیطی آبهای آلوده و محدودیت منابع آبی، طی سالهای اخیرجزء مشکلات اساسی در اکثر کشورها می باشد. روشهای متعددی جهت جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری وجود دارد که باید شاخص هایمهم ازجمله شاخص های اقتصادی، فنی و اجتماعی- سیاسی در انتخاب روش مناسب درنظر گرفته شود. هدف از این مطالعه انتخاب گزینه برتر سیستم های تصفیه فاضلاب پیشنهادی به کمک دو روش مقایسه ایCP و SAWبرای فاضلاب شهر تنکابن می باشد. بنا به شرایط خاص توپوگرافی، ساحلی بودن شهر تنکابن وجود دریای خزر ، بالا بودن سطح آب زیرزمینی و افزایش روز افزون جمعیت از 5 سیستم تصفیه فاضلاب شامل صافی های چکنده، تماسگرهای بیولوژیگی گردانRBC لجن فعال، حوضچه های اکسیداسیون لاگن و سیستم راکتورهایUASB به عنوان پایلوت این منطقه در نظر گرفته شدند که انتخاب بهترین گزینه از بین گزینه های موجود با استفاده از روشهای مقایسه ای یاد شده صورت خواهد گرفت. به این منظور شاخص های اصلی برای مقایسه سیستم ها انتخاب و وزن دهی شده و در انتها گزینه ای که کمترین اختلاف را باگزینه ی ایده آل داشته باشد گزینه برتر خواهد بود.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.