مقاله نقش سامانه اطلاعات جغرافيايي(GIS) در تعيين نرخ بيمه سيل

 مقاله نقش سامانه اطلاعات جغرافيايي(GIS) در تعيين نرخ بيمه سيل

… دانلود …

مقاله نقش سامانه اطلاعات جغرافيايي(GIS) در تعيين نرخ بيمه سيل دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش سامانه اطلاعات جغرافيايي(GIS) در تعيين نرخ بيمه سيل کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نقش سامانه اطلاعات جغرافيايي(GIS) در تعيين نرخ بيمه سيل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش سامانه اطلاعات جغرافيايي(GIS) در تعيين نرخ بيمه سيل :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: اولین همایش منطقه ای ژئوماتیک

تعداد صفحات: 1

نویسنده(ها):

اصغر چاهوکی – دانشجوی کارشناسی ارشد آبخیزداری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران- ک

چکیده:

سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی در مباحث منابع آب کاربرد زیادی پیدا کرده‌اند. وجود قابلیت‌های متفاوت سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی با استفاده از آن می‌توان برای دشت‌های سیلابی پهنه خطر سیل را دقیقا مشخص کرد و پتانسیل و مقدار خسارت به وجود آمده در دشت را در صورتوقوع سیل با دوره‌ بازگشت‌های مختلف را تعیین نمود. روش های مختلفی برای مدیریت سیلاب به کار گرفته می‌شود که به طور کلی به دو دسته سازه‌ای و غیرسازه‌ای تقسیم می شوند. یکی از روش‌های غیرسازه‌ای سیلاب، بیمه سیل می‌باشد. بیمه سیلاب بر خلاف سایر روش‌ها، باعث کاهش خسارات سیلاب نمی‌شود، بلکه خسارات را در زمان و مکان توزیع می‌کند. بنابراین در تخمین خسارت سیل وبرآورد حق بیمه، تعیین دقیق مرزهای سیلاب‌دشت یا پهنه‌بندی سیلاب، اهمیت ویژه‌ای دارد. در محاسبه سیلاب و تعیین حریم عوامل زیادی مانند مساحت و طول حوزه ثابت هستند و مقدار برآورد شده با متغیرهای دیگر زیاد و کم می‌شوند. برنامه‌های GIS یا سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی بهترین وسیله برای محاسبه همه‌جانبه این مقادیر به شمار می‌روند.
در این مقاله روش‌های تعیین نرخ بیمه سیل و کاربرد نرم‌افزار Arc Gis و دو الحاقیه آن با نام‌های HEC-RAS و HEC-GeoRAS را در تعیین نقشه نرخ بیمه سیلاب بررسی می‌شود.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.