مقاله مروري بر ادبيات و راهکارهاي توسعه صادرات خدمات فني و مهندسي

 مقاله مروري بر ادبيات و راهکارهاي توسعه صادرات خدمات فني و مهندسي

… دانلود …

مقاله مروري بر ادبيات و راهکارهاي توسعه صادرات خدمات فني و مهندسي دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مروري بر ادبيات و راهکارهاي توسعه صادرات خدمات فني و مهندسي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مروري بر ادبيات و راهکارهاي توسعه صادرات خدمات فني و مهندسي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مروري بر ادبيات و راهکارهاي توسعه صادرات خدمات فني و مهندسي :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: اولین همایش ملی توسعه قابلیتها و ظرفیتهای مهندسی در شرکتهای ایرانی

تعداد صفحات: 21

نویسنده(ها):

نادر میرزاپور – کارشناس حسابداری – دانشگاه آزاد اسلامی تبریز
سهراب زیرک کار – کارشناس مهندسی عمران – دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

چکیده:

دست یابی به نرخ بالای رشد اقتصادی برای کشوری که در مراحل اولیه ی توسعه است، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به نوسانات موجود در قیمت جهانی نفت، پایان پذیر بودن این منبع زیر زمینی و ماهیت ثروت ملی حاکم بر آن، این سوال اساسی را پیش روی مسئولان اقتصادی ، صاحب نظران و کارآفرینان متعهد کشورمان قرار داده است که کدامین راهکار می تواند ساختار اقصتادی کشور را که دچار ناکارآمدی و عدم تولید ثروت شده است، دگرگون کرده و امکان توسعه ی اقتصادی کشور ار در عمل محقق سازد. در شرایطی که ارزش تولیدات صنعتی کشورهای مختلف جهان رو به رشد دارد و طیف وسیعی از کشورها سیاست های اثر بخش توسعه ی صادرات غیر نفتی را در راس برنامه های اقتصادیخود قرار داد ه اند، به اعتقاد صاحب نظران مسائل اقتصادی، در شرایط کنونی توجه جدی و همه جانبه به سمت صادرات غیر نفتی به طور عام و توجه به صادرات خدمات به عنوان یکی از کارآمدترین انواعآن به طور خاص میتواند از محوریت سیاست گذاری های توسعه ی اقتصادی باشد. در این میان با توجه به ماهیت گونه های متعدد صدور خدمات،توجه به صادرات خدمات فنی و مهندسی در مقایسه با سایر صدور خدمات از جایگاه ویژه ای برخوردار است. لازم به ذکر است بررسی های صورت گرفتته نیز نشان دهنده ی این مطلب است که حجم صادرات خدمات فنی و مهندسی در سالیان اخیر در کشور با کمی توجه به آن توانسته است بیش از پیش بینی های انجام شده در برنامه های توسعه ای باشد و این خود بیان کننده ی اهمیت نقش صارات اینخدمات در توسعه ی اقتصادی کشور می باشد.
مقاله حاضر سعی بر آن دارد تا به بررسی وضعیت ایران در زمینه ی صدور خدمات فنی و مهندسی بپردازد. در این راستا ابتدا ضمن تبیین ضرورت و اهمیت صادرات خدمات، گونه های مختلف صدور خدمات و مبانی نظری صارات خدمات با تاکید بر خدمات فنی و مهندسی را به طور اجمالی مرور کرده سپس نگاهی آماری به وضعیت ایران در بین سالهای 1380 تا 1385 داشته و موانع و مشکلات موجود در این زمینه را بررسی و در پایان به ارائه چندین راهکار در این مورد می پردازیم.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.