بهره برداري از ظرفيت هاي باستا نشناسي گامي در جهت توسعه هنرها ي سنتي: مطالعه موردي شهرستا نهاي قلعه گنج، کهنوج و منوجان

بهره برداري از ظرفيت هاي باستا نشناسي گامي در جهت توسعه هنرها ي سنتي: مطالعه موردي شهرستا نهاي قلعه گنج، کهنوج و منوجان

… دانلود …

بهره برداري از ظرفيت هاي باستا نشناسي گامي در جهت توسعه هنرها ي سنتي: مطالعه موردي شهرستا نهاي قلعه گنج، کهنوج و منوجان دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بهره برداري از ظرفيت هاي باستا نشناسي گامي در جهت توسعه هنرها ي سنتي: مطالعه موردي شهرستا نهاي قلعه گنج، کهنوج و منوجان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بهره برداري از ظرفيت هاي باستا نشناسي گامي در جهت توسعه هنرها ي سنتي: مطالعه موردي شهرستا نهاي قلعه گنج، کهنوج و منوجان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بهره برداري از ظرفيت هاي باستا نشناسي گامي در جهت توسعه هنرها ي سنتي: مطالعه موردي شهرستا نهاي قلعه گنج، کهنوج و منوجان :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش ملي چالش ها و راهکارهاي توسعه

تعداد صفحات : 6

چکیده مقاله:

امروزه باستان شناسی با یاری گرفتن از علوم دیگر هم چون قوم شناسی سعی در بازسازی رفتارهای گذشته انسانی دارد.درک مناسب محیط طبیعی بخش عمده ای از سوالات مربوط به گذشته را پاسخ خواهد داد. قوم باستان شناسی یکی از جملهراه بردهایی است که به باستان شناس کمک می کند که به عنوان پلی میان حال و گذشته قرار گیرد.این اعتقاد وجود دارد که انسان رفتارهای مشخصی از خود در قبال محیطی مشخص ارایه می دهد. بنابراین مردمی که درمنطقه رودبارزمین 1 زندگی می کنند با محیطی ارتباط دارند که در طی زمان تغییرات کمی در پی داشته است. هنرهای سنتیهم چون موسیقی محلی، سفالگری، سوزن دوزی، تکه دوزی، حصیربافی و غیره در منطقه رودبارزمین ریشه در هنرهایگذشته مردم این خطه دارند. کم توجهی و افول برخی از این هنرها نتیجه نگاه متفاوت به حمایت از این هنرها می باشد. درواقع بهره برداری از ظرفیت های باستان شناسی گامی در جهت توسعه هنرهای سنتی منطقه رودبار زمین به معنای شناختکامل محیط طبیعی و مردم این خطه از ادوار گذشته تاکنون است. با حمایت از هنرمندان هنرهای فوق که ریشه در تاریخ اینمنطقه دارند می توان امیدوار بود که هنرهای سنتی در خدمت توسعه منطقه رودبارزمین باشند. مقاله حاضر در پی آن است کهبا بیان چالش های موجود بر سر راه هنرهای سنتی و باستان شناسی در منطقه، راه کارهای مناسبی در جهت حمایت از آن راارایه دهد.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.