مقاله بررسي نقش تکنيک امتيازي متوازن در بهبود عملکرد شرکتهاي تعاوني توزيعي و توليدي مطالعه موردي استان خراسان رضوي

مقاله بررسي نقش تکنيک امتيازي متوازن در بهبود عملکرد شرکتهاي تعاوني توزيعي و توليدي مطالعه موردي استان خراسان رضوي

… دانلود …

مقاله بررسي نقش تکنيک امتيازي متوازن در بهبود عملکرد شرکتهاي تعاوني توزيعي و توليدي مطالعه موردي استان خراسان رضوي دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي نقش تکنيک امتيازي متوازن در بهبود عملکرد شرکتهاي تعاوني توزيعي و توليدي مطالعه موردي استان خراسان رضوي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي نقش تکنيک امتيازي متوازن در بهبود عملکرد شرکتهاي تعاوني توزيعي و توليدي مطالعه موردي استان خراسان رضوي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي نقش تکنيک امتيازي متوازن در بهبود عملکرد شرکتهاي تعاوني توزيعي و توليدي مطالعه موردي استان خراسان رضوي :

سال انتشار : 1389

تعداد صفحات : 28

سازمانها برای موفقیت خود باید از شرایط موجود خویش آگاهی داشته باشند و بتوانند وضعیت آینده را پیش‌بینی نمایند و واکنشی مناسب نسبت به تغییرات محیطی نشان دهند. لازمه این امر تدوین راهبردهای مناسب، اجرای صحیح آنها و ارزیابی دقیق این اجراست. در این راستا تکنیک امتیازی متوازن، راهبردهای سازمان را پیاده‌سازی و آنها را ارزیابی می‌کند. این تکنیک سازمان را از چهار منظر مختلف، شامل منظر مالی، مشتریان، فرایند داخلی و آموزش و رشد و نیز روابط میان آنها مورد توجه قرار می‌دهد. هدف از این پژوهش بررسی و ارزیابی کاربرد تکنیک امتیازی متوازن در عملکرد شرکتهای تعاونی توزیعی و تولیدی در استان خراسان رضوی است. در این تحقیق جامعه آماری، مدیران و سهامداران شرکتهای تعاونی توزیعی و تولیدی در استان خراسان رضوی هستند. به منظور استخراج‌ داده‌های مورد نیاز از جامعه آماری، از پرسشنامه استفاده شده است. به علت مشخص نبودن تعداد مدیران و سهامداران مورد بررسی، جامعه آماری نامحدود می‌باشد. در این پژوهش نمونه آماری مورد بررسی تمامی مدیران و سهامدارانی هستند که به پرسشنامه‌‌ها پاسخ داده‌اند و توانسته‌اند نظر خود را بیان کنند. روش نمونه‌گیری در این پژوهش از نوع نمونه‌گیری ساده است که تعداد آن پس از جمع‌آوری 23 پرسشنامه اولیه، از طریق فرمول کوکران، 124 عدد برآورد شده و مورد استفاده قرار گرفته است. در این پژوهش شاخصهایی که برای بهبود عملکرد درنظر گرفته شده عبارتند از: درآمد، هزینه، رضایت مشتری و کارایی.
در تحقیق حاضر که در سال 1389 انجام گرفت مشخص شد که چهار منظر تکنیک امتیازی متوازن می‌تواند موجب بهبود عملکرد شرکتهای تعاونی توزیعی و تولیدی گردد. بنابراین توصیه می‌شود شرکتهای تعاونی توزیعی و تولیدی از این تکنیک برای بهبود عملکرد خود استفاده کنند. همچنین اداره تعاون نیز اقداماتی را برای ترویج و استفاده بهینه از این روش انجام دهد.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.