مقاله تاثير واقعي کردن قيمت انرژي بر کشش پذيري تقاضاي انر ژي و برآْورد کشش جانشيني نهاده انرژي در بخش صنعت در بلندمدت

مقاله تاثير واقعي کردن قيمت انرژي بر کشش پذيري تقاضاي انر ژي و برآْورد کشش جانشيني نهاده انرژي در بخش صنعت در بلندمدت

… دانلود …

مقاله تاثير واقعي کردن قيمت انرژي بر کشش پذيري تقاضاي انر ژي و برآْورد کشش جانشيني نهاده انرژي در بخش صنعت در بلندمدت دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثير واقعي کردن قيمت انرژي بر کشش پذيري تقاضاي انر ژي و برآْورد کشش جانشيني نهاده انرژي در بخش صنعت در بلندمدت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثير واقعي کردن قيمت انرژي بر کشش پذيري تقاضاي انر ژي و برآْورد کشش جانشيني نهاده انرژي در بخش صنعت در بلندمدت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثير واقعي کردن قيمت انرژي بر کشش پذيري تقاضاي انر ژي و برآْورد کشش جانشيني نهاده انرژي در بخش صنعت در بلندمدت :

سال انتشار : 1388

تعداد صفحات : 30

یکی از مسائل مهم و مورد بحث در اقتصاد ایران در چند سال اخیر، واقعی کردن قیمت انرژی و باز توزیع یارانه های آن است. در این بحث، واکنش بنگاه های صنعتی به واقعی کردن قیمت انرژی و تاثیر کشش پذیری تقاضای صنعت از آن، مهم است. در این مقاله با استفاده از تابع هزینه ترانزلاگ و لم شفارد، سهم هر کدام از عوامل تولید از هزینه کل تخمین زده شده و از نتایج این تخمین ها، کشش های خودی و متقاطع به دست آمده است. کشش های موریشیما(MES) نیز در این مقاله برآورد شده، که بیان کننده درصد تغییر در نسبت عوامل به خاطر تغییر قیمت یکی از عوامل است؛ بنابراین، با کمک این کشش ها شکل به کارگیری این عوامل مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه با استفاده از سناریوسازی و افزایش 75 درصدی قیمت انرژی، به اثر آنها بر کشش های یاد شده پرداخته ایم. عوامل تولید مورد نظر در این مقاله، شامل سرمایه، نیروی کار و انرژی است. نتایج نشانگر آن است که سناریوی افزایش 75 درصدی قیمت انرژی باعث کاهش محسوس کشش خودقیمتی تقاضا و همچنین کشش های دیگر شده است.

نوشته شده در دسته‌بندی نشده توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها.